آموزش شبکه

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

اگر با مشکل شبکه در ویندوز مواجه هستید، به لطف یک قابلیت جدید ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 فراهم شده است. در این مقاله به آموزش بازگرداندن این تنظیمات به حالت اولیه خود خواهیم پرداخت.

مشکلات شبکه همیشه ترسناک هستند، زیرا شما در آن صورت برای درخواست کمک به اینترنت دسترسی ندارید. همه می‌دانند که دنیای بدون اتصال چقدر مبهم است، به همین خاطر همه عجله دارند تا سریع‌تر مشکل را شناسایی کرده و آن را برطرف کنند. ما گام‌های ساده‌ای را برای تشخیص مشکلات شبکه و بهترین امکانات برای حل آن‌ها در اختیار شما قرار داده‌ایم. اما اگر همچنان مشکل شما ماندگار است، یک ویژگی جدید، به شما امکان ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 را می‌دهد که می‌تواند آخرین راه حل نرم افزاری موجود باشد.

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

برای بازگرداندن تنظیمات شبکه به حالت اولیه کارخانه در ویندوز 10 مایکروسافت کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

1 – وارد تنظیمات شده (شرتکات Windows + i) و به آدرس Network & Internet > Status بروید.

2 – به پایین صفحه بروید تا یک لینک با عنوان Network Reset را مشاهده کنید. بر روی آن کلیک کنید.

3 – سپس شما یک اخطار را مشاهده می‌کنید که عنوان می‌کند این عملیات تمامی آداپتورهای شبکه شما را حذف خواهد کرد و هر تنظیمی که وجود دارد را به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه بازمی‌گرداند. همچنین به شما هشدار می‌دهد که اگر نرم افزار ضد تحریمی را نیز نصب کرده‌اید، باید بار دیگر اقدام به نصب آن کنید.

4 – بر روی دکمه Reset Now کلیک کنید تا عملیات بازگردانی تنظیمات انجام شود.

5 – پس از آن که کامپیوتر شما راه اندازی مجدد شد، مشاهده می‌کنید که تمامی تنظیمات شبکه شخصی شما حذف شده است.

ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10

بدیهی است که ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 آخرین راهی است که به شما پیشنهاد می‌کنیم. در ابتدا باید تمامی موارد مشکوک به خرابی را چک کنید و در انتها اگر هیچکدام جواب کار شما را نداد، این تنظیمات را به حالت اولیه کارخانه بازگردانید. البته در نظر داشته باشید که این عملیات تمام تنظیمات ویندوز را به حالت اولیه بازنمی‌گرداند، بنابراین هیچ فایلی را از دست نخواهید داد.

در انتها لازم به ذکر است، اگر مشکل با شبکه در دیوایس‌های دیگر نیز وجود، ممکن است مشکل شما از روتر یا دیگر تجهیزات شبکه باشد. در این صورت، ریست کردن تنظیمات شبکه در ویندوز 10 نمی‌تواند دردی از شما دوا کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

admin

ما شبکه را میسازیم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن