مشاوره

مزایا و معایب سیستم‌های مش وای‌فای

مش وای‌فای

خلاصه مطلب

  • خلاصه مطلب
  • خلاصه مطلب
  • خلاصه مطلب
  • خلاصه مطلب
  • متن دلخواه
شاید یک سال پیش، صحبت از سیستم‌های مش وای‌فای در ایران بیهوده بود، ولی اکنون چندین برند تولیدکننده محصولات شبکه، روترهای مش وای‌فای خود را وارد بازار ایران کرده‌اند. پس، به روزی نزدیک می‌شویم که باید میان خرید یک روتر قدرتمند دو بانده یا سه بانده نسل جدید یا یک سیستم مش وای‌فای، دست به یک انتخاب بزرگ بزنیم. بهتر است کمی بیشتر با این سیستم‌ها آشنا شده و مزایا و معایب جدیدترین راه‌حل وای‌فای دنیا را بسنجیم!

مش وای‌فای چیست؟

جدیدترین راهکار و فناوری در دنیای شبکه‌های بی‌سیم و وای‌فای خانگی و تجاری محسوب می‌شود. این فناوری به‌جای اتکا به یک روتر مرکزی، سعی می‌کند ترافیک و فشار شبکه را روی چند روتر یا نود تقسیم کند. کاربران می‌توانند در هر نقطه خانه یا محل کار خود یک نود یا روتر نصب کنند و بعد این روترها به‌طور خودکار پیکربندی‌شده و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند تا همه‌جا زیر پوشش وای‌فای قرار بگیرد.
اینترنت می‌تواند با اتصال یک مودم ADSL/VDSL یا ۴G LTE به یکی از این روترها در کل شبکه پخش شود.سیستم‌های مش وای‌فای در بسته‌بندی‌های تک روتره، دو روتره و به طور عمده سه روتره به فروش می‌رسند و البته کاربران می‌توانند روترهای بیشتری خریداری و در سیستم مش وای‌فای خود نصب کنند. تنوع مشخصات و سخت‌افزارهای سیستم‌های مش وای‌فای بسیار گسترده است و اصلا نمی‌توان یک ساختار کلی برایشان تعریف کرد اما در برخی ویژگی‌ها و امکانات همانند یکدیگر هستند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

admin

ما شبکه را میسازیم...

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن